Malaga – Getafe: Zapowiedź spotkania

W ramach szóstej serii spotkań Getafe uda się do Malagi by stawić czoła najdynamiczniej rozwijającej się drużynie w lidze. Nowobogaccy z Andaluzji w tym sezonie walczą o europejskie puchary i z pewnością gospodarzom będzie zależało na odniesieniu zwycięstwa, zwłaszcza po przeciętnym meczu i remisie w Saragossie. Malaga dotąd u siebie jeszcze nie straciła punktów odprawiając Bilbao i Granadę, jednak obie podejmowane drużyny prezentują się w tym sezonie przeciętnie i choć oczywiście faworyta spotkania należy upatrywać w zespole z miasta Picassa, to może okazać się , że o punkty wcale nie będzie tak łatwo.

Niestety sytuację Getafe standardowo komplikują kontuzje. W tym sezonie mamy doczynienia z prawdziwym szpitalem wewnątrz drużyny. Tym razem do dyspozycji trenera Luisa Garcia prawdopodobnie nie będą: Colunga, Sarabia i Dani Guiza. Największym osłabieniem może okazać się jednak możliwy brak na pozycji bramkarza, gdzie na uraz narzeka (znakomicie spisujący się w tym sezonie) Moya. Szkoleniowiec co prawda próbuje zachować optymizm, ale nie wyklucza poważnych barków w składzie. Trochę bardziej pozytywnie w kontekście najbliższego meczu wypowiada się Ruben Perez zauważając, że Malaga to dobry zespół, który zainwestował wielkie pieniądze w znakomitych piłkarzy i niezbędne doświadczenie, ale Getafe również czegokolwiek nie brakuje i przyjezdni mogą spokojnie postarać się o zwycięstwo.

Ogólne nastroje w zespole po dosyć nieoczekiwanym triumfie nad liderującym Betisem (i wydostaniem się z dna tabeli) pozwalają wierzyć, iż piłkarzy faktycznie stać na sukces i jeżeli uda się wyeliminować błędy popełnione w meczu z Espanyolem punkty są całkiem realne.

Kadra na mecz z Malagą:
Bramkarze: Codina, Moya, Nadal
Obrońcy: Cata Diaz, Mane, Torres, Lopo, Albertazzi, Valera
Pomocnicy: Lacen, Sarabia, Leon, Rios, Castro, Casquero, Rodriguez, Ruben Perez, Barrada
Napastnicy: Miku, Guiza.

Przewidywany skład:
Moya(?) – Mane, Lopo, Cata Diaz Valera – Lacen, Perez, Rios, Castro, Leon – Miku

Spotkonie rozpocznie się w sobotę o 22:00 

Podziel się wpisem: