Malaga vs Getafe 3:2 – Podsumowanie i bramki

Są mecze po których ciężko wydusić z siebie konkretny komentarz. Oczywiście profesjonalne, poważne strony powinny trzymać się beznamiętnego (pozorowanego przeciwnie) przekazywania informacji. Cóż, to jeden z powodów dla których tu możemy pozwolić sobie na refleksję. Zaznaczmy jednak, że gdyby ktoś chciał opracować wzór wyłaniający zwycięzcę na podstawie sytuacji, zagrań, wrażeń wizualnych i tak dalej, to przeliczając sobotni mecz niewątpliwym triumfatorem również byłby zespół z Malagi.

Dlaczego przyznanie absolutnego triumfu gospodarzom jest zatem takie trudne (zwłaszcza, że przed meczem wskazanie faworyta odbywało się wręcz automatycznie)? Winę ponoszą tu na spółkę kibice (my jako powiązani z Getafe, budujący Świat w okół oczekiwań) i Andaluzyjczycy (obdzierający z ram proces kształtowania nadziei). Dwukrotnie pozwalała nam Malaga sądzić, iż sensacja (jako coś zaprzeczającego przewidywaniom rozumu) jest na wyciągnięcie ręki, zachęcała by prowadzić ekspansję nadziei na tereny dotąd jej niedostępne. Pierw za sprawą rykoszetu (przynajmniej na rykoszet wyglądało) po strzale Pedro Leona (w 55 minucie) później zaś z pomocą nieupilnowanego Miku (główka w minucie 75). Malaga łapiąc się na błędzie za pomocą Van Nistelrooya (64′) i Maresci (88′) próbowała porządek naprawiać, a Baptista (90+2′) prawidłowy stan ostatecznie przywrócił. Jednak nadzieje tworzą się i rosną łatwo. Za to gasną powoli, zostawiając niesmak w kwestii godzenia się z rzeczywistością, która w gruncie rzeczy nie zmieniła się przecież.

A piłkarze Getafe? Cóż, wyglądali dokładnie tak jak po spotkaniu z Espanyolem. Wiedzą gdzie się mylą, więc ich obowiązkiem jest problem ów wyeliminować.

Składy i skrót znajdziecie poniżej.

Malaga – Getafe 3:2 (0:0)
0:1 Pedro Leon 55′
1:1 Van Nistelrooy 64′
1:2 Miku 75′
2:2 Maresca 88′
3:2 Baptista 90+2′

Malaga CF:
Wilfredo Caballero – Jesus Gamez, Martín Demichelis, Joris Mathijsen, Eliseu – Joaquin (67′ Enzo Maresca), Jeremy Toulalan, Duda (57′ Isco), Santi Cazorla – Julio Baptista, Ruud van Nistelrooy (74′ Salomon Rondon).

Getafe CF:
Codina – Valera, Cata Diaz, Lopo, Mane – Pedro Leon (84′ Rios), Ruben Perez, Lacen (76′ czerwona kartka), Diego Castro, Barrada (78′ Rodríguez) – Guiza (69′ Miku).

Podziel się wpisem: