Novara vs Udinese 1:0. Czy to już kryzys? [skrót]

Trzeci mecz z rzędu bez zwycięstwa zanotowali na swoim koncie piłkarze Udinese Calcio. Tym razem zbyt wymagającym przeciwnikiem okazała się słabiutka Novara. Zaskakująca wpadka przyszła w kluczowym momencie sezonu i oddaliła szanse na zakwalifikowanie się do przyszłorocznych rozgrywek Ligi Mistrzów.

Żal można mieć do piłkarzy tym większy, gdyż nie wykorzystali oni potknięcia rywali z Rzymu (Lazio – Bologna 1:3). I nie usprawiedliwia ich nawet szybko stracona bramka, której autorem (po dośrodkowaniu z rzutu rożnego) był Jeda. Zawodnicy z Udine dysponowali wysterczającą ilością czasu, potrzebną na odrobienie strat, a następnie walkę o zwycięstwo. Niestety był to kolejny mecz Zebrette, w którym obserwowaliśmy poważne problemy z umieszczeniem piłki w siatce (ok, raz to się nawet udało, ale bramka nie została uznana). Próby Fernandesa, Pinziego, Barreto i Floro Floresa ocierały się co prawda o zmianę rezultatu, jednak albo brakowało centymetrów, albo dobrze interweniował bramkarz gospodarzy. Na osobne zdanie zasługuje bezbarwny występ Di Natale. Kapitan, tym razem, nie był w stanie pociągnąć zespołu i zaowocowało to porażką z (nie ukrywajmy) słabym rywalem.

Novara vs Udinese 1:0
Bramka: Jeda (16.)
Kartki: Garcia, Lisuzzo, Morganella, Radovanović, Morimoto – Danilo, Pazienza, Ekstrand

Novara:
Ujkani – Lisuzzo, Paci, Garcia – Morganella, Porcari, Pesce, Gemiti, Rigoni (71. Morimoto) – Mascara (59. Radovanović), Jeda (86. Silva)

Udinese:
Handanović – Benatia, Danilo, Domizzi – Ekstrand, Fernandes (80. Barreto), Pinzi (46. Pazienza), Asamoah, Armero – Di Natale, Torje (46. Floro Flores)


Novara-Udinese- 1-0 Highlights Calcio przez Lecter90

Podziel się wpisem: