Czas na nowy stadion dla Udinese

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami latem tego roku ruszają prace związane z budową nowego obiektu dla Udinese Calcio. Trybuny zostaną wzniesione w miejscu obecnego Stadio Friuli, a do tego powstaną w sposób, który umożliwi klubowi nieprzerwane wstępy na dotychczasowym obiekcie.

Na początek dla kibiców niedostępna będzie część zwana Curva Sud, a następnie prace przeniosą się na Curva Nord. Nowy stadion Udinese ma mieć charakter wyłącznie piłkarski i będzie oferować zdecydowanie lepsze warunki do oglądania spotkań.

Mimo planowanych prac klub chce zwiększyć ilość sprzedanych karnetów do 20 tysięcy (w zeszłym roku wzrost z 11 do 14 tyś). Ceny samych wejściówek nie ulegną zmianie, a dodatkowo fani kupujący bilety sezonowe, otrzymają darmowy wstęp na spotkania o Puchar Włoch oraz 40% upustu na mecze europejskich rozgrywek. Marketingowcy pracują nad utrwaleniem wśród ludzi poczucia więzi z zespołem, więc cel wydaje się być całkiem realny. Zwłaszcza, że w postępowaniu Udinese widać konkretny pomysł na funkcjonowanie nowoczesnego klubu piłkarskiego.

Podziel się wpisem: