Przed meczem Atletico Madryt vs Getafe

Niedzielne spotkanie pomiędzy Atletico Madryt a Getafe śmiało można nazwać potyczką drużyn środka tabeli. O ile fani Rojiblancos mogą być tym faktem zawiedzeni, o tyle my nie mamy powodów do narzekań. W tabeli ósme AM i dziesiąte Getafe rozdziela jeszcze Sevilla, jednak wszystkie trzy zespoły mają na swoim koncie taka sama ilość punktów.

Skoro wstęp mamy za sobą rzućmy teraz okiem na ostatnie występy zespołów. Atletico w ostatni czwartek poradziło sobie z Hannoverem (2:1) w ramach rozgrywek Ligi europejskiej. Wcześniej uległo jednak Realowi Zaragoza 1:0, wygrało z Bilbao 2:1, poległo z Mallorcą 2:1 i rozbiło Besiktas 0:3 (LE). Ja łatwo zauważyć zespół z Madrytu gra w kratkę i dla zachowania tej passy powinien mecz z Azulones przegrać.

Getafe natomiast nie posmakowało porażki od czterech spotkań wygrywając z Valencią 3:1, dzieląc się punktami z Osasuną 0:0 oraz odprawiając z kwitkiem Sociedad 1:0 i Villareal 1:2. Do naszeo zestawienia łapie się również porażka 1:3 z Malagą, jednak przypadła ona na pierwsze dni marca, czyli blisko miesiąc temu.

Zanim piłkarze wybiegną na boisko postawmy sobie pytanie: O co zagrają oba zespoły? Atletico Madryt wciąż jeszcze marzy o europejskich pucharach i z pewnością będzie chciało rozprawić się z rywalem i przybliżyć do osiągnięcia celu, inaczej sezon zostanie uznany za stracony. Natomiast Getafe nie walczy już o cokolwiek konkretnego, zespołowi właściwie udało się utrzymać i do meczu derbowego piłkarze mogą podejść na luzie, a to że gdy nie ma musu po boisku biega się lżej, pokazali już w poprzedniej kolejce.

zdjęcie: własne

Podziel się wpisem: