Przed meczem Getafe – Betis

Tym razem nietypowo, gdyż w poniedziałek Getafe podejmie na własnym stadionie lidera Primera Division. Niespodziewanie jest nim Real Betis, który zaskoczył wszystkich fachowców/obserwatorów i po czterech rozegranych seriach spotkań z kompletem punktów przewodzi w ligowej tabeli. Znajdująca się na fali drużyna z Sevilli z pewnością będzie próbowała przedłużyć pasmo zwycięstw kosztem ligowych aspiracji Getafe.

Triumfy nie przychodzą jednak liderom na Coliseum łatwo. Jedynie Real i Barcelona potrafiły wywieźć stąd komplet punktów (w momencie konfrontacji znajdując się na czele tabeli). Celem Getafe będzie stawienie zaciętego oporu również Betisowi i tym samym zakończenie mistrzowskiego snu beniaminka. Jak twierdzi choćby Cata Diaz domniemany kryzys Azulones jest tylko pechowym zbiegiem wyników spotkań i nie oddaje faktycznych mozliwości drużyny, sam zespół prezentuje się bowiem nie najgorzej i zasługuje na zdecydowanie lepsze końcowe rezultaty (a w tym, że tak się nie dzieje jest po prostu wiele pecha). Mecz z Betisem będzie zatem okazją aby przerwać fatalną passę, i przekłuć w końcu przyzwoitą grę na zdobycze punktowe. Zgadza się z tym również trener Luis Garcia, który wspomina, iż wystarczy już tych wszystkich dziwnych przypadków i ma nadzieję, że los odwróci się właśnie w poniedziałek.

Nam pozostaje jedynie po raz kolejny zaufać drużynie i liczyć na to, że zespołowi nie zabraknie koncentracji (co miało miejsce choćby na początku meczu z Rayo i na końcu spotkania z Espanyolem). W obecnej sytuacji punktów trzeba szukać z każdym i nie można pozwolić sobie na chwile słabości, nawet w meczu z liderem.

Wygrajcie w końcu!

Kadra na spotkanie z Betisem (waraca Colunga):
Bramkarze: Codina, Moya
Obrońcy: Cata Díaz, Mane, Torres, Lopo, Albertazzi, Valera
Pomocnicy: Lacen, Sarabia, Leon, Rios, Castro, Michel, Casquero, Perez, Barrada
Napastnicy: Miku, Colunga, Guiza

Przewidywane składy:
Getafe:
Moya – Mane, Lopo, Cata Diaz, Torres – Lacen, Michael, Castro, Casquero, Leon – Miku

Betis:
Goitia – Natscho, Dorado, Amyay, Cechica – Iriney, Benat, Pereira, Sevilla, Montero – Molina

Początek rywalizacji w poniedziałek o 21:00 

Podziel się wpisem: