Przed meczem Getafe – Rayo Vallecano

Po zeszłotygodniowej porażce z Ralem Madryt piłkarze Getafe przygotowują się do kolejnego spotkania z lokalnym rywalem. Tym razem na drodze Azulones stanie słynny zespół yo-yo, Rayo Vallecano. Dla obu drużyn będzie to szansa na odniesienie pierwszego zwycięstwa w sezonie i oddalenie się od dolnych rejonów tabeli, w których trwale utknąć (po kilku początkowych niepowodzeniach) jest niezwykle łatwo.

Klub Rayo Vallecano Madryt powstał w 1924 roku w robotniczej dzielnicy Vallecas i znany jest z pielęgnowania lewicowych tradycji (margines: Szczerze mówiąc mimo, iż prywatnie poglądowo bliżej byłoby mi do Rayo, to dotąd nie wybrałem się na Estadio Teresa Rivero. Od jakiegoś (dłuższego) czasu chodzę na mecze by po prostu oglądać i analizować grę, bez szukania potocznie rozumianej ideologii, piłka wyprana (na własnym gruncie) z perspektywy „versus” jest niezwykle kojąca i przyjemna, pozwala odpocząć), swój nietypowy pseudonim zyskał dzięki częstym spadkom i awansom do Primera Division (lata 80 i 90). Największym sukcesem zespołu jest ćwierćfinał Pucharu UEFA 2001, po którym nastąpił… kryzys i ligowy spadek w sezonie 2002/2003. Jako tegoroczny beniaminek drużyna RV radzi sobie przyzwoicie i po remisach z Saragossą oraz Bilbao plasuje się na dwunastym miejscu w klasyfikacji rozgrywek.

Cel Getafe na to spotkanie jest dosyć jasny, o czym wspomina w przedmeczowych wypowiedziach Diego Castro wyrażając swoje zadowolenie z gry drużyny i wskazując na konieczność zdobywania punktów. Zdanie to podziela również trener Luis Garcia twierdząc, iż teraz jest najwyższa pora aby odrobić stratę w oczkach, a także pokazać się z jeszcze lepszej strony na boisku. Miejmy nadzieję, iż bojowe nastroje znajdą odzwierciedlenie w przebiegu samego spotkania. Choć dodajmy, że wpływ szkoleniowca znów będzie mocno ograniczony gdyż (po kontrowersjach wynikających z ostrej rywalizacji z Realem) kolejny raz został ukarany zawieszeniem.

Przewidywany skład Getafe na mecz z Rayo Vallecano:
Moya – Mane, Cata Diaz, Torres, Valera – Lacen, Perez, Sarabia, Rodriguez, Rios – Miku

Spotkanie rozpocznie się w niedzielę 18.09 o 12:00

Podziel się wpisem: