Przed meczem z Betisem: Alexis w kadrze.

Wyjątkowego pecha ma w tym sezonie Gatafe jeżeli chodzi o zdrowie swoich zawodników. Myślę, że wszystkim nam przejadło się porównywanie klubu do szpitala. Dla odmiany, przed meczem z Betisem otrzymaliśmy w tym temacie bardzo dobrą wiadomość. Do składu został włączony, wypożyczony z Sevilli, Alexis Ruano. Urodzony w Maladze piłkarz w swojej karierze reprezentował już barwy Getafe (2006-2007), a teraz dzięki zgodzie LFP, w trybie nadzwyczajnym, powraca by pomóc swojemu byłemu klubowi w kłopotach z zestawieniem linii defensywnej. Z pewnością jest to wielka ulga dla trenera Luisa Garcii gdyż sytuacja w tej formacji była, można by rzec, podbramkowa.

Alexis może występować zarówno na środku jak i po lewej stronie boiska, ma 183 cm wzrostu, niezbędne doświadczenie ligowe (oraz międzynarodowe) i możemy spodziewać się, że z powodzeniem wypełni lukę po kontuzjowanym Lopo (złamanie w ostatniej ligowej potyczce z Espanyolem Barcelona). Żeby nie było jednak za słodko, warto wspomnieć, iż Alexis miał problemy z wywalczeniem miejsca w składzie Sevilli i dla niego również jest to pewnego rodzaju ratunek.

Na tę chwilę nowy nabytek został włączony do kadry na sobotnie spotkanie z Betisem. Czy zagra? Z braku alternatywy zaskoczeniem byłoby gdyby musiał usiąść na ławce, choć z drugiej strony taki nagły debiut zawsze niesie ze sobą sporo ryzyka. Po jednym punkcie w ostatnich trzech meczach ryzykować wręcz wypada, w przeciwnym razie czeka nas powrót smętów walki o utrzymanie.

Betis vs Getafe
sobota 18:00
Estadio Benito Villamarin

Kadra na mecz z Betisem:
Bramkarze: Miguel Angel Moya, Jordi Codina
Obrońcy: Miguel Torres, Juan Valera, Cata Diaz, Mane, Alexis
Pomocnicy: Javier Casquero, Mehdi Lacen, Pablo Sarabia, Diego Castro, Jaime Gavilan, Abdel Barrada, Pedro Rios, Juan Rodriguez
Napastnicy: Miku, Dani Guiza, Javier Arizmendi

Podziel się wpisem: