Racing vs Getafe – 1:2 – [wideo]

Getafe odniosło cenne zwycięstwo nad Racingiem Santander w ramach 20 kolejki Primera Division. Jest to piąte ligowe spotkanie z rzędu w którym Azulones zyskują punkty, co zaowocowało wysoką 11 pozycją. Jednak nie wszystkie drużyny rozegrały swoje spotkania i pozycja Getafe może ulec zmianie. Nie zmienia to jednak faktu, iż El Geta prezentuje dobrą formę i z każdym meczem pnie się w górę tabeli…

Spotkanie znacznie lepiej rozpoczęło się dla ekipy gospodarzy. Już w 14 minucie spotkania defensywa Azulones popełniła koszmarny błąd i przyczyniła się do straty bramki. Rafa podjął okropną decyzję by podać piłkę wzdłuż bramki, błąd obrońcy wykorzystał Adrian, który uczynił Stuaniego szczęśliwym zdobywcą gola. Niestety kibice Los Racinguistas nie cieszyli się z prowadzenia zbyt długo. W odpowiedzi 12 minut później do bramki Tono, piłkę posłał Gavilan wyrównując wynik spotkania. Przez resztę widowiska oba zespoły przeprowadził po kilka ciekawych sytuacji jednak zabrakło wykończenia. Dopiero w 83 minucie reprezentant Wenezueli, Miku przechylił szalę zwycięstwa na stronę Azulones, i zapewnił im ważne punkty. Getafe bez trudu utrzymało prowadzenie już do końca meczu i z uśmiechem na ustach opuściło Estadio El Sardinero.

W przyszłym tygodniu ekipa ze stolicy wybierze się do Walencji, aby zmierzyć się z mniej znanym i utytułowanym zespołem Levante.

Racing:
Tono – Gonzalez, Torrejon, Bernardo, Cisma – Colsa (Tziolis 46′), Diop – Acosta, Gonzalez, Arana (Kennedy 66′) – Stuani (Samperio 53′)

Getafe:
Moya – Valera, Diaz, Rafa (Lopo 17′), Masilela – Gavilan (Pedro Leon 61′), Michel, Casquero, Barrada (Castro 79′) – Miku, Guiza

Podziel się wpisem: