Rayo vs Getafe 2:0 – Sinusoida [wideo]

Podobno derby rządzą się innymi prawami. Getafe po serii meczów bez porażki, w spotkaniach z lokalnymi rywalami wypadło blado i nie wzbogaciło swojego ligowego konta kolejnymi punktami. Postawa Azulones przypomina w tym sezonie sinusoidę. Dosyć płynne zwyżki i obniżenia formy nie wpłyną co prawda na ligowy byt zespołu, jednak skutecznie uniemożliwiają walkę o konkretne cele. Gdy klub grał słabiej i osiadł na ostatnim miejscu w tabeli wydawało się, iż jest murowanym kandydatem do spadku, następnie przyszedł progres i gdy do miejsca dającego prawo gry w lidze mistrzów brakowało tylko 4 punktów podwójne derby wybiły puchary z głów kibiców Getafe…

Od początku widowiska na Estadio Teresa Rivero dominowała ekipa gospodarzy. Stwarzając sobie kolejne dogodne sytuacje. Myśląc o meczu ciężko przypomnieć sobie zagrożenie ze strony Azulones. Pomijając jeden rzut wolny i jeden strzał obok bramki… Powiedzmy wprost, żadnego nie stworzyli.
Rayo natomiast po kilku atakach przeprowadzonych na bramkę (którą strzegł Moya), w końcu trafiło do siatki. Zamieszanie w polu karnym i (co staje się już tradycją) błąd defensywy wykorzystał Michu, zapewniając gospodarzom prowadzenie już w 33 minucie. Stracona bramka nie wpłynęła mobilizująco na gości, od pierwszej do ostatniej minuty Getafe zaprezentowało się bardzo słabo. Szczerze mówiąc nie przypominam sobie w tym sezonie drugiego spotkania, w którym nasi ulubieńcy byliby tak bezradni. Los Azulones (zwróćcie uwagę na grę słów 😉 ) w 60 minucie czerwoną kartką przypieczętował Michel i 3 minuty później zespół gości otrzymał ostateczny cios. Katem Getafe został Costa. Tym razem nie tylko defensywa popełniła błąd, ale także i golkiper. Moya niepotrzebnie zdecydował się wyjść do wrzutki i ułatwił sprawę napastnikowi Franjirrojos. W ten sposób w meczu sąsiadów tzw. o 6 punktów, Całą pulę zgarnęło Rayo, przeskakując w tabeli zupełnie dziś biernych gości.

Rayo Vallecano vs Getafe 2:0
Bramki: Michu (34.), Costa (64.)
czk: Michael (60)

Rayo: Joel – Tito, Arribas, Pulido, Casado – Movilla, Fuego – Armenteros (87. Benito), Michu, Piti (65. Lass) – Costa (72. Tamudo)

Getafe: Moya – Valera (69. Rafa), Cata Diaz, Lopo, Mane – Castro (67. Lacen), Michel, Casquero (79. Arizmendi), Barrada – Guiza, Miku


RAYO 2 GETAFE 0

Podziel się wpisem: