River vs Huracan 2:0 – Cenne trzy punkty

River Plate odniosło ważne zwycięstwo nad drużyną Huracan 2:0 podczas sobotniego wieczoru. Niestety River nie było jedynym zespołem z czołówki który zebrał komplet punktów. Swoje spotkania wygrał też lider Primera B Instituto 1:0 nad Atlanta oraz trzecie w tabeli Rosario także 1:0 nad Quilmes. Millonarios aktualnie tracą do lidera 4 punkty, jednak już 21 kwietnia nadarzy się okazja by zmniejszyć stratę zaledwie do jednego oczka. Miejmy nadzieję, iż River zadowoli swoich kibiców dawką dobrego i skutecznego futbolu…

Mecz z Huracan był dość brutalny przez co goście kończyli spotkanie w 9. Czerwonymi kartkami ukarani zostali Cristian Tavio oraz Alexis Ferrero, nie obyło się też bez żółtych kartek. W tym wypadku otrzymali je jedynie zawodnicy River: Pirez, Vella, Sanchez oraz Augirre.

Pomeczowe oceny:
Daniel Vega (6): Praktycznie bez pracy z powodu rzadkich ataków rywala. Brak błędów.

Luciano Abecasis (4,5): Niezbyt skuteczny przy kryciu, trochę gorszy występ.

Jonathan Maidana (5): Zagrał bardzo luźno, najmniej błędów z całej defensywy.

Leandro Gonzalez Pirez (4): Nie najgorszy występ, kilka dobrych podań do pomocy.

Luciano Vella (2): Bardzo słaby mecz, najeżony błędami i w defensywie i w ofensywie. Powinien jak najszybciej zapomnieć o tym spotkaniu.

Carlos Sanchez (3): Gorszy występ. Brak precyzji i krycia.

Leonardo Ponzio (3,5): Kolejne kiepskie spotkanie w jego wykonaniu. Nie radził sobie w rozgrywaniu piłki, i uciekał się do niebezpiecznych podań. Dodatkowo został ukarany żółtym kartonikiem próbując odzyskać piłkę po swojej starcie.

Ezequiel Cirigliano (6): Jeden z ważniejszych zawodników w tym spotkaniu. Nie otrzymał pomocy od Ponzia jednak udało mu się stopować większość akcji rywala. Co prawda miał problem z wyprowadzaniem piłki od czasu do czasu, jednak rozegrał dobre spotkanie.

Ocampos Lucas (4): Starał się naciskać lewą stroną boiska jednak miewał kłopoty z defesorem Huracan Machinem. Czasami zachowywał się samolubnie.

Alejandro Dominguez (5): Kiepska gra do czasu strzelenia pierwszej bramki, po samobójczym trafieniu Gonzaleza nastąpił przełom i lepszy występ.

Fernando Cavenaghi (6,5): Nie najlepsza pierwsza połowa. Znacznie poprawiona druga część spotkania oraz ważne trafienie.

Rezerwowi:
Cesar Gonzalez (7): Wszedł i zmienił grę zespołu. Idealnie radził sobie na boisku, często rozbijał obronę rywala.

David Trezeguet (6,5): Dobra gra po wejściu z ławki.

Martin Aguirre (6,5): Dobry występ.

Podziel się wpisem: