Słaba gra River Plate, zmiany dają zwycięstwo. River – Boca Unidos 2:1

Drużyna Matiasa Almeydy w meczu przeciwko Boca Unidos zagrała zdecydowanie poniżej oczekiwań. Zmiany okazały się kluczowe, bowiem Lucas Ocampos oraz Rogelio Funes Mori rzutem na taśmę dali zwycięstwo swojej drużynie.

Po tym triumfie, Milionerzy objęli fotel lidera Primera B Nacional i jest to największy pozytyw niedzielnego spotkania, które było jednym z najsłabszych meczów River w tym sezonie. Oba zespoły cechowała niedokładna, nerwowa, a momentami wręcz nudna gra. O porywającym widowisku nie mogło być zatem mowy. W dodatku pod koniec pierwszej połowy Carlos Sanchez złamał obojczyk i zabraknie go w kolejnych konfrontacjach.

Po nieudanej pierwszej i początku drugiej części spotkania, Almeyda zdecydował się desygnować do gry Ocamposa i Funesa Mori’ego. Lucas, minutę po swoim wejściu wyprowadził River Plate na prowadzenie. Gra Milionerów zaczęła się układać. Goście jednak nie odpuścili i po czterech minutach wyrównali rezultat starcia. Gola dającego remis zdobył Fredrich. Milionerzy kontynuowali ataki, i to zaprocentowało. W 88′ minucie pięknym strzałem popisał się Rogelio Funes Mori. Bramka Gabriela dała River Plate trzy bardzo cenne punkty.

Gra drużyny nie była taka, jakiej oczekiwali fani, jednak w przeciwieństwie do innych meczów, szczęście sprzyjało River. Być może jest to zapowiedź pozytywnej końcówki tego strasznego sezonu.

River Plate:
D. Vega, J. Maidana, Ramiro Funes Mori, L. González, L. Ponzio, C. Sánchez (zmieniony), A. Cirigliano, D. Trézéguet, F. Cavenaghi (zmieniony), A. Domínguez, D. Villalva (zmieniony)
Boca Unidos:
G. Sessa, A. Danelón, A. Donatti, C. Gonzalez, L. Baroni, M. Moisés, J. Babak (zmieniony), D. Sánchez (zmieniony), A. Visconti (zmieniony), C. Núñez, G. Rios

Podziel się wpisem: