Getafe.pl – krótka historia strony

Pomysł na powstanie strony Getafe.pl narodził się w pierwszych dniach czerwca 2011 roku. Motywacja była prosta, po ponownej przeprowadzce do ojczyzny nie stracić kontaktu z językiem i kulturą hiszpańską. Początkowo witryna miała charakter bloga poświęconego drużynie piłkarskiej Getafe CF i obdarzona prostym szablonem bloggera stała pod parasolem wujka Google. W związku z tym, że informacje o wspomnianym zespole (historia, wiadomości itd.) były praktycznie niedostępne w języku polskim, wypełnianie strony treścią, od samego momentu uruchomienia, dostarczało sporo frajdy.

Getafe.pl od czerwca do sierpnia 2011

Frajda ta, niecałe trzy miesiące później, doprowadziła do rozwoju serwisu i przenosin na prywatny serwer. Co z kolei pociągnęło za sobą zmianę wyglądu i formy na zdecydowanie bardziej profesjonalną. Strona zyskała nowe działy, redakcja nowych członków, a kibice mogli się odtąd cieszyć regularnymi dostawami informacji obejmujących życie drużyny.

Getafe.pl do sierpnia 2011 do marca 2012

Stan ten utrzymywał się mniej więcej do końca lutego 2012 roku. Wtedy to pojawił się pomysł by wzbogacić treść o doniesienia z regionu w którym klub piłkarski Getafe funkcjonuje. Na początek marca został przygotowany nowy layout witryny, nawiązujący do gazet i magazynów internetowych. Nad poprawnym funkcjonowaniem serwisu pracowały trzy osoby. Oczywiście redakcja zdawała sobie sprawę, iż tematyka społeczna jest trudna i prosiła o wyrozumiałość w tamtej fazie działalności, jednocześnie zapraszając osoby zaznajomione z wybrana dziedziną do współpracy. Niestety …

Getafe.pl od marca do kwietnia 2012

… pomysł ten szybko upadł ze względu na reakcję Google. Jak się okazało zmiana była zbyt gwałtowna i bardzo niekorzystnie wpłynęła na obecność serwisu w wyszukiwarce. Na szczęście na początku kwietnia sytuacja zaczęła wracać do normy, a my postanowiliśmy już więcej nie eksperymentować i przywrócić witrynie wcześniejszą formę. Dział poświęcony wydarzeniom w Madrycie i okolicach pojawił się jako osobna strona Madryt.org.

Getafe.pl od kwietnia 2012 do chwili obecnej

Podziel się wpisem: