Udinese vs Cesena 4:1 – Łatwe zwycięstwo

Udinese bez problemu rozprawiło się z przedostatnia drużyną w lidze, AC Ceseną. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1. Zebrette już w pierwszej minucie meczu objęli prowadzenie, a wszystko za sprawą fenomenalnego Toto Di Natale. Niestety drużynie z Udine nie udało się ani utrzymać prowadzenia ani go powiększyć przed końcem pierwszej części spotkania. Po przerwie Fruliani zaprezentowali się znacznie lepiej trafiając do siatki trzykrotnie. Kolejno Asamoah, Basta oraz po raz drugi kapitan Udinese.

Zebrette udanie rozpoczęli rok 2012, można powiedzieć, że równie dobrze jak zakończyli poprzedni. Mecz z Casaną był niezwykle udany, czego można było się spodziewać porównując pozycje obu drużyn w ligowej tabeli. Przez chwilę dzięki temu zwycięstwu Udine wskoczyło na fotel lidera, jednak główni rywale (Milan i Juventus) także udanie zakończyli swoje pojedynki i ostatecznie nie doczekaliśmy się zmian w pierwszej trójce.

Kolejne spotkanie Udiense rozegra 15 stycznia z zespołem Genoi o godzinie 15.

Udinese – Handanovic, Benatia, Danilo (Ferronetti 85′), Domizzi, Basta, Isla, Asamoah, Pinzi, Armero (Pasquale 85′), Floro Flores, Di Natale (Fabbrini 83′).
Trener: Guidolin

Cesena – Antonioli, Comotto, Von Bergen, Rodriguez, Lauro, Guana, Parolo, Ceccarelli (Rossi 68′), Mutu, Candreva (Colucci 67′), Eder.
Trener: Arrigoni