Udinese vs Lecce – 2:1 [wideo]

Udinese pokonało na własnym stadionie 18 drużynę Serie A US Lecce. Bianconerri wykorzystali potknięcie Milanu. Mistrzowie Włoch polegli w pojedynku z Lazio. Tym samym Udine zmniejszyło stratę do Rossonerrich do 2 punktów. Zebrette rozegrali dobre spotkanie i w pełni zasłużyli na zdobyte oczka…

Niedawno w składzie Zebrette pojawił się Michele Pazienza, i już zaliczył udany debiut. 29-latek w 2 minucie spotkania wykorzystał wrzutkę kapitana zespołu Toto Di Natale i zapewnił swojemu zespołowi prowadzenie po strzale głową. 26 minucie przebojowy strzał oddał napastnik Lecce Di Michele, nie dając jakichkolewiek szans Handanovicowi. Jednak goście nie cieszyli się z wyrównania zbyt długo. Di Natale w 37 minucie strzelił drugą bramkę dla Udinese i jak się później okazało ostatnią w tym spotkaniu. Obie drużyny stworzył jeszcze po kilka sytuacji, jednak każda z nich zakończyła się niepowodzeniem. Lecce szukało swojej szansy wprowadzając kolejnych zmienników, jednak nie potrafili oni zmienić losów spotkania.

Udinese w 11 domowych spotkaniach zdobyło 31 punktów, jedynie Juventus wyjechał z Stadio Friuli z jednym punktem.

UDINESE – Handanovic – Ferronetti, Danilo, Domizzi, Basta – Isla, Pazienza, Fernandes, Pasquale – Floro Flores (Fabbrini 74′), Di Natale.
Trener: Guidolin

LECCE – Benassi, Oddo, Miglionico, Tomovic – Grossmuller (Seferovic 85′), Giacomazzi, Obodo, Delvecchio (Bertolacci 55′), Brivio, Muriel (Corvia 72′), Di Michele.
Trener: Cosmi

Podziel się wpisem: