Villarreal vs Getafe: Walka o utrzymanie.

Postawa obu zespołów w tym sezonie jest dla kibiców sporym rozczarowaniem. O ile w Getafe nastawiano się na spokojną roczną egzystencję w środku tabeli (i tylko od czasu do czasu któryś z piłkarzy przebąkiwał coś o walce o bardziej prestiżowe cele), o tyle fani Villarreal odczuwają zapewne potężny ból patrząc na pozycję swojej drużyny w ligowej klasyfikacji. Przedsezonowe oczekiwania zostały już jednak daleko za nami i przychodzi nam dziś spotkać się w walce o zachowanie miejsca w Primera Division.

Pod tym względem poniedziałkowe spotkanie będzie jednym z najistotniejszych w sezonie. Gospodarze po trzech kolejnych meczach bez zwycięstwa (4:0 z Mallorcą, 2:2 z Bilbao i 2:1 z Zaragozą) stoją pod ścianą i ewentualna porażka będzie oznaczać dla nich napiętą sytuację w kolejnych miesiącach. Na szczęście dla siebie za rywala mają zespół w ostatnich kolejkach radzący sobie jeszcze gorzej. Getafe poległo z Realem (0:1) i Rayo (2:0), po czym przyszły dwa remisy (1:1) w konfrontacjach przeciwko Espanyolowi oraz Betisowi, a fatalna passa została zwieńczona bardzo pechową klęską z Malagą (1:3).

W tym miejscu niczym mantrę można powtarzać hasło usprawiedliwiające piłkarzy Azulones. Brzmi ono mniej więcej tak: „Kontuzje, kontuzje, kontuzje, ładna gra i sporo pecha”. Skoro wspomniałem już o absencjach to dodam, iż w najbliższym meczu nie wystąpią Rafa, Ustari, Masilela, Lopo, Ruben Perez i Pedro Rios. Choć w wypadku Rafy sytuacja wygląda optymistycznie (piłkarz powrócił do treningów) i jest jeszcze cień szansy na grę jak nie w tym to w następnym meczu. Do zespołu wracają także Javier Casquero oraz (w tradycyjnym cotygodniowym serialu) Pedro Leon.

Samo spotkanie zapowiada się niezwykle cemocjonująco, dodajmy do tego fakt, iż rozgrywane jest w poniedziałkowy wieczór, a więc pozbawione będzie piłkarskich dylematów, może więc przyciągnąć uwagę sporej grupy kibiców. Sądzę, że warto spędzić te dwie godziny z piłkarzami Villarrealu i Getafe, aby przekonać się, że Primera Division nie tylko Realem i Barceloną stoi.

Villarreal vs Getafe
poniedziałek 12.03.2012, godzina 21:00

Kadra na mecz z Villarreal:
Bramkarze: 13. Codina; 25. Moya.
Obrońcy: 2. Cata Díaz; 3. Mane; 4. M. Torres; 5. Alexis; 20. Valera.
Pomocnicy: 6. Lacen; 8. Sarabia; 10. Gavilan; 12. P. Leon; 17. D. Castro; 21. Michel; 22. J. Casquero; 23. J. Rodriguez; 28. Barrada.
Napastnicy: 7. Miku; 14. Arizmendi; 19. D. Guiza.

Podziel się wpisem: