Wojciech Pawłowski i Allan piłkarzami Udinese

Udinese Calcio oficjalnie potwierdziło pozyskanie dwóch nowych zawodników. Jednym z nich, zgodnie z tym o czym trąbiły polskie media już zimą, jest utalentowany bramkarz Lechii Gdańsk Wojciech Pawłowski.

Urodzony 18 stycznia 1993 roku goalkeeper zaliczył bardzo udany start seniorskiej kariery i przez wielu ekspertów porównywany jest do najlepszych polskich zawodników grających na tej pozycji. Sam zainteresowany jako swojego idola wymienia Artura Boruca, który również gra w lidze Włoskiej.

Młody Polak powinien mieć świadomość tego, że o miejsce w bramce Udinese będzie mu bardzo ciężko. Media z Półwyspu Apenińskiego już spekulują o wypożyczeniu do Granady lub Watford, gdzie akurat w poprzednim sezonie między słupkami fruwał Tomasz Kuszczak. Władze klubu wielokrotnie powtarzały, że Samir Handanovic pozostanie w zespole przynajmniej jeszcze jeden sezon, zatem Pawłowski będzie pełnił rolę zmiennika i ucznia znakomitego Słoweńca lub przeniesie się na zasadzie wypożyczenia by uzyskać niezbędne doświadczenie.

Razem z Polakiem do Udinese trafił utalentowany Brazylijski pomocnik Allan Marques Loureiro. Piłkarz wcześniej reprezentował barwy Vasco da Gama, a także zaliczył kilka występów w młodzieżowej reprezentacji swojego kraju, triumfując w Mistrzostwach Świata U-20.

Podziel się wpisem: